Mexikó tizenegyest hibázott és kikapott a Copa Américán

Magyar idő szerint csütörtök hajnalban a B-csoportban is befejeződött a második forduló – összefoglaló a Copa Américáról.

Az első fordulóban a világranglistán 54. helyen szerénykedő Venezuela meglepetésre legyőzte (2–1) Ecuadort (30.), bár ekkor még lehetett fanyalogni, hogy, de hát hetven percen keresztül emberelőnyben tette. Nos,

A csoport másik mérkőzésén Ecuador az első fordulós vereségét követően begyűjtötte a három pontot. A világranglista-53. Jamaica ellen már az első félidő végére kétgólos előnyre tett szert, az első gólt többször is érdemes visszanézni, mert a labda elképesztő ívet leírva hullott a kapuba. Az első félidő végén kétperces VAR-vizsgálat, majd újabb kétperces szünet után Ecuador tizenegyesből növelte előnyét. A folytatásban Jamaica szépített ugyan, de a hatperces hosszabbítás első percében Ecuador eldöntötte a mérkőzést.

Borítókép: Salomon Rondon (balra) minden párharcban megküzdött a mexikói védelemmel, végül egy büntetőből eldöntötte a mérkőzést. (Fotó: Getty Images)